O autorze
Urodziłem się w Roku Smoka. W 1999 roku, życie zaprowadziło mnie za Wielki Mur, gdzie przyjąłem chińskie imie Le Fa Xing ( czyli wzrastający w szczęsciu, taka chińska wersja Radosława) i studiowałem na Uniwersytecie Sun Jat Sena w Kantonie i Uniwersytecie Pekińskim, a także pracowałem jeszcze w czasach gdy Chiny były wytwórcą tanich towarów i fabryką świata. Po długim pobycie W Państwie Środka, wróciłem do Polski, ale tym razem to Chin poszły moim śladem i przychodzą do nas, więc wygląda na to, że już się nie rozstaniemy :) Obecnie buduję mosty, między Polską, a najszybciej rozwijającym się regionem świata, jestem szefem Centrum Studiów Polska-Azja, think tanku zajmującego się sprawami Azji i współtwórcą popularnego portalu internetowego www.polska-azja.pl. W wolnych chwilach gram w piłkę na pozycji napastnika, bo w życiu, jak w futbolu nie ma nic piękniejszego niż zdobywanie bramek. Mądrość starożytnych Chin i zasady mistrza sztuki wojny SunZi, mogą się przydać nawet w tej dziedzinie. Oto rada dla wszystkich napastników: Jeśli możesz udawaj, że nie możesz; jeśli dasz znać, że chcesz wykonać jakiś ruch, nie wykonuj go; jeśli jesteś blisko, udawaj, żeś daleko (...). Uderzaj, gdy nie jest przygotowany; zjawiaj się tam, gdzie się tego nie spodziewa. Na tym blogu, w luźnej formie o tym jak zmieniają się Azja i Chiny i jak zmieniają przy tym świat i Polskę.

"Ona tańczy dla mnie" vs "Gangnam Style" - który taniec byłby lepszą promocją Polski?

‎Wszyscy znamy tę piosenkę. "Ona tańczy dla mnie" zespołu Weekend. Czy nam się to podoba czy nie, ta łatwo wpadająca w ucho piosenka stała się polskim znakiem firmowym czasów globalnej cywilizacji cyfrowej, notując ponad 32 miliony wejść i będąc jedną z dziesięciu najczęściej oglądanych filmów na YouTube (globalnie, a nie lokalnie) w mijającym 2012 roku.

Czy myślicie, że Jego Ekscelencja Tadeusz Chomicki zamiast do Gangnam Style, powinien zatańczyć do tej piosenki? A może teraz już po Gangnam Style, powinien powstać nowy klip promujący, jak by nie było, najbardziej w 2012 roku popularną polską piosenkę? Czy to byłaby dobra promocja Polski?

Udanej zabawy sylwestrowej i Wszystkiego Najlepszego w 2013 roku!

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...